فروشگاه اینترنتی فروش 247، خرید آنلاین

تبلت سرفیس ارزان قیمت مایکروسافت از پردازنده‌ی پنتیوم بهره می‌برد

 

حدود چند ماه پیش، خبری منتشر شد که از عرضه‌ی نسخه‌‌‌ی ارزان‌قیمت تبلت سرفیس حکایت می‌کرد. براساس گزارش اولیه، این دستگاه برای پردازش فرامین کاربر از پردازنده‌ی Core M‌ اینتل بهره می‌برد؛ اما با توجه به این موضوع که ارزان‌ترین مدلِ این سری برچسب قیمتی ۲۸۱ دلاری دارد، به‌نظر نمی‌رسد که ردموندی‌ها از این تراشه در دستگاه ۳۹۹ دلاری خود استفاده کنند.

حال وب‌سایت WinFurure گزارش جدیدی را منتشر کرده که در آن از به ‌کار رفتن پردازنده‌ی سری پنتیومِ اینتل در سرفیس آتی مایکروسافت خبر داده است. این وب‌سایت معتقد است که مدل پایه تبلت یادشده از پردازنده‌ی پنتیوم سیلور N5000 استفاه می‌کند که با ۴ هسته ۳۲ بیتی، فرکانس کاری‌ای برابر با ۱.۱ گیگاهرتز خواهد داشت.

در مدل‌های بالاتر شاهد استفاده از پردازنده‌های پنتیوم گلد 4410Y یا 4415Y خواهیم بود که براساس معماری کِیبی‌ لِیک توسعه داده شده‌اند که عملکرد بهتری را نسبت به مدل‌های چهار هسته‌ای پنتیوم سیلور ارائه خواهند کرد.

در بخش رم نیز احتمالاً شاهد استفاده از رم ۴ یا ۸ گیگابایتی در مدل‌های مختلف این دستگاه هستیم که به همراه ویندوز ۱۰ پرو به انجام امور می‌پردازند. باتوجه به این موضوع که دستگاه یادشده قیمتی رقابتی خواهد داشت و احتمالاً تمرکز ویژه‌ی بر حوزه‌ی آموزشی خواهد داشت، ممکن است این تصور به ذهن متبادر شود که در حالت S Mode به‌صورت پیش‌فرض در سیستم‌عامل این سرفیس فعال خواهد بود؛ اما با در نظر داشتنِ این امر که ویژگی یادشده با به‌روزرسانی رداستون ۵ در دسترس قرار خواهد گرفت، به‌نظر نمی‌رسد که شاهد چنین اتفاقی باشیم. 

فارغ از بحث فوق، در این دستگاه شاهد پشتیبانی از امواج اینترنت موبایل 4G LTE خواهیم بود.

صفحه‌نمایشی هم که برای سرفیس آتی ردموندی‌ها در نظر گرفته شده، اندازه‌ای ۱۰ اینچی دارد که نسبت تصویر ۳:۲ را ارائه می‌کند؛ از این رو، دستگاه یادشده به‌صورت چشمگیری نسبت به سرفیس پرو اندازه‌ی کوچکتری خواهد داشت. این گزارش به این موضوع اشاره می‌کند که هدف از ارائه این محصول توسط مایکروسافت، رقابت با آیپد ارزان‌قیمت اپل در حوزه‌های آموزشی است.

 
 

منبع: زومیت