فروشگاه اینترنتی فروش 247، خرید آنلاین

کاربری میهمان خوش آمدید. ثبت نام یا ورود
خوش آمدید. حساب کاربری یا خروج

اکانت فیسبوک در توییتر و اینستاگرام مورد حمله هکرها قرار گرفت

در بعد از ظهر همین جمعه هکر ها به صفحه مجازی فیسبوک در توییتر و اینستاگرام حمله کردند.

هک فیسبوک

« خب حتی ، فیسبوک هم می شود هک کرد ، اما حداقل امنیت بیشتری از توییتر دارد» . این پیام را OurMine یک گروه هکری معروف منتشر کردند که برای مدتی کنترل حساب کاربری رسمی فیسبوک در توییتر را در اختیار داشتند. این گروه در صفحه اینستاگرام شرکت فیسبوک نیز لوگو خود را منتشر کرده اند.

البته در حال حاضر ، این دو حساب به حالت قبلی و عادی خود بازگشته اند.

گروه OurMine تاکید هم داشته است که این حمله فقط به منظور نمایش آسیب پذیری سایبری آن انجام شده است. این گروه سابقه هک کردن بیش از 12 تیم لیگ NFL را در ژانویه امسال دارد. این گروه هکری در دبی وجود دارد که سابقه ی حمله به حساب‌ های کاربری افراد و شرکت های بزرگ و مهمی را در کارنامه‌ ی خود دارد.

طبق گفته های سایت BBC ، سایت فیسبوک هدف اصلی این حمله نبوده است و به آن هیچ حمله ای نشده است.

توییتر هم بعد از تأیید دسترسی این گروه به حساب کاربری فیسبوک، اعلام کرد به‌ محض اطلاع از این حمله ، فعالیت‌های حساب کاربری فیسبوک را متوقف کرده است.

مهندس هنگ کنگی ، جین وونگ ، که اپلیکیشن های مهندسی معکوس او شهرت زیادی دارد؛ فیلمی را منتشر کرده است که در آن نشان میدهد با این گروه هکر چندین بار توییت ارسال کرده است و فیسبوک چندین بار اقدام به پاک کردن آن ها کرده است.

با توجه به گزارش شرکت بی بی سی (BBC) شیوه حمله گروه OurMine همانند حمله به 12 تیم لیگ NFL بوده است. در این دو حمله ، هکر ها از طریق پلتفرم Khoros به حساب های قربانی ها دسترسی پیدا کرده اند. 

Khoros یک پلتفرم فروشگاهی ازطریق آن، ارتباط بین شبکه‌های اجتماعی خود را مدیریت کنند. پلتفرم هایی از این دست معمولا اطلاعاتی مانند رمز عبور یا سایر جزئیات مورد نیاز برای دسترسی به آن ها را در اختیار دارند و در صورت نیاز از آن استفاده میکنند.

BBC نیز از khoros درخواست اظهار نظر در این موضوع را ارائه داده است ولی جوابی دریافت نکرده است.

گروه OurMine در سال 2017 ، اکانت های HBO و روزنامه نیویورک تایمز را هک کرده است ، همچنین پیش‌ از‌ این حساب‌های کاربری جک دروسی، مؤسس توییتر، ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل، نتفلیکس و شبکه‌ی ESPN را هک کرده اند. 

منبع: BBC